14.5 C
Tirana
E martë, 24 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Bagdad

Etiketim: Bagdad

Forcat irakene qëllojnë ndaj protestuesve duke vrarë katër nga ta në...

0
Forcat irakiane të sigurisë qëlluan të paktën katër protestues në Bagdad qendror të enjten, thanë policia dhe burimet mjekësore, pasi javë të trazirave vdekjeprurëse...

Protestuesit e Irakut sulmojnë urën në Bagdad, një mjek mbetet i...

0
Protestuesit antiqeveritar në Irak sulmuan një urë të katërt të mërkurën në Bagdad qendror, ku forcat e sigurisë i shtynë ata përsëri me shkopa...

Vazhdojnë protestat anti-qeveritare në Bagdad

0
Protestuesit në Bagdad kanë bllokuar tërë qytetin në protestat anti-qeveritare të cilat po vazhdojnë që nga 1 tetori. Më shumë se 250 persona janë vrarë...

Një i vrarë, 91 të plagosur në protestat në Bagdad

0
Forcat e sigurisë vranë një protestues dhe plagosën 91 të tjerë në Bagdad të shtunën, thanë burime të sigurisë dhe mjekësisë, ndërsa mijëra Irakienë...

Përleshje në Bagdad: Dy të vrarë, 105 të plagosur

0
Në përleshjet me forcat e sigurisë në Bagdad janë vrarë të paktën dy protestues dhe 105 u plagosën sot kur mijëra studentë dhe studentë...

Përleshje në Bagdad: Dy të vrarë, 105 të plagosur

0
Në përleshjet me forcat e sigurisë në Bagdad janë vrarë të paktën dy protestues dhe 105 u plagosën sot kur mijëra studentë dhe studentë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS