14.5 C
Tirana
E shtunë, 21 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Bachelor teknologji informacioni

Etiketim: bachelor teknologji informacioni

Zbulohet një vrimë të mistershme ujore në SHBA, shkencëtarët nisin ekspeditën...

0
Një ekip i shkencëtarëve po bëhet gati për hulumtimin njëvjeçar të “vrimës së kaltër” që gjendet në ujërat e Floridës. Vrimat e kaltra janë shpella...

Zbulohet logoja dhe motoja zyrtare e Forcës Hapësinore të SHBA-së

0
Dega më e re e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara është Forca Hapësinore e SHBA-së. Logoja dhe motoja për degën e re të shërbimeve të...

Krijohet kostumi antikoronavirus, mjekët do të jenë 100% të mbrojtur dhe...

0
Kriza e koronavirusit ka bërë që specialistë nga e gjithë bota të punojnë për t’i ofruar njerëzimit mjetet për të luftuar pandeminë. Një nga shpikjet...

Samsung: 6G vjen në vitin 2028

0
Shkalla e të dhënave deri në 1.000 Gbit/s dhe ekrane holografike: Kjo është mënyra se si Samsung imagjinon gjeneratën tjetër të celularëve. Ndërsa 5G përfundojnë,...

Rrjedh data e lëshimit të iPhone 12, 12 Max, 12 Pro...

0
iPhone 12, telefoni i radhës që pritet të prezantohet nga Apple më vonë këtë vit në ngjarjen vjetore të gjigantit të teknologjisë në shtator. Ngjarja...

Audi prezanton SQ7 dhe SQ8

0
Audi paraqet SQ7 dhe SQ8 të reja, dhe risia më e madhe lidhet me motorin. SQ7 dhe SQ8 me motor TFSI do të arrijnë në...

Thyhet rekordi: Kjo është videoloja që është shitur më së shtrenjti...

0
Kopja e video lojërave e vitit 1985, Super Mario Bros. u shit në ankand në Shtetet e Bashkuara të premten për një rekord 114,000...

Një gabim në Facebook po bën që shumë aplikacione të mos...

0
Spotify, Pinterest, Tinder dhe një numër i madh i aplikacioneve të tjera të njohura aktualisht, po kanë probleme te një numër i madh i...

Telefonat e mençur të Samsung mund të fillojnë transportin pa karikues

0
“Samsung Electronics po diskuton se si ta hiqni ngarkuesin nga komponentët e smartfonit me kompani të lidhura”. Arsyeja për vendimin është se shumë njerëz tashmë...

​Musk: Jemi afër nivelit të pestë të teknologjisë autonome të drejtimit

0
Pronari i prodhuesit amerikan të veturave elektrike "Tesla", Elon Musk, deklaroi sot se kompania e tij është shumë afër përvetësimit të nivelit të pestë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS