fbpx
20 C
Tirana
Monday, June 1, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Bachelor teknologji informacioni

Etiketim: bachelor teknologji informacioni

SpaceX: Astronautët e NASA-s pritet të tentojnë sërish nisjen në hapësirë

0
Kompania SpaceX do të bëjë tentimin e dytë të shtunën që të nisë raketën me astronautët Doug Hurley dhe Bob Behnken drejt Stacionit Ndërkombëtar...

Geneva Motor Show mund të mos rikthehet as gjatë vitit që...

0
Aktiviteti më i mirë në botë për shfaqjen e veturave, mund të mos zhvillohet për dy vite me radhë. Si pasojë e coronavirusit, është anuluar...

Njihuni me versionin e Galaxy S20 që Samsung ka ndërtuar për...

0
Samsung ka krijuar një telefon enkas për ushtrinë amerikane. Bëhet fjalë për një prodhim të tipit Galaxy Samsung S20. Telefoni ka një modalitet i...

Shkencëtarët e NASA-s zbulojnë universin paralel, ku koha ecë mbrapa

0
Shkencëtarët e NASA-s kanë lansuar prova të një universi paralel, menjëherë pranë universit tonë, ku të gjitha rregullat e fizikës duket se funksionojnë në...

Samsung Galaxy Note 20 pritet të prezantohet gjatë muajit gusht nëpërmjet...

0
Galaxy Note 20 pritet të prezantohet gjatë muajit gusht, nëpërmjet një aktiviteti në internet, duke u bërë kështu produkti i parë që Samsung e...

Rolls-Royce largon nga puna 9 mijë punëtorë

0
Rolls-Royce largon nga puna 9 mijë punëtorë si pasojë e krizës nga koronavirusi. Me sa duket Rolls-Royce e ka kapluar kriza e koronavirusit dhe është...

​Rrjedhin fotografitë e para të Porsche 911 Targa

0
Një ditë para premierës botërore, fotot e para të versionit Targa të 911 mbërritën në internet. Për shkak të pandemisë, Porsche u detyrua të shtyjë...

Ishte e pamundur të prezantohej deri më tani, Porsche tregon kur...

0
Ky model do të prezantohen nëpërmjet internetit, në 9:11 Magazine dhe në programin televiziv përmes ueb-sajtit Si pasojë e pandemisë, shumë prezantime të makinave nuk...

Hummer zbulon super modelin elektrik pickup

0
Hummer EV elektrik pickup zyrtarisht do të debutojë gjatë këtij muaji, por tashmë disa detaje të tij kanë janë zbuluar. Ky Hummer do të jetë...

Facebook vjen me pamje të re, shikojeni

0
Facebook ka ndryshuar në mënyrë progresive versionin e tij të ri në kompjuter për të gjithë përdoruesit. Pamja në përgjithësi është më e rregullt,...