27.5 C
Tirana
E hënë, 16 Maj, 2022
Gjigandi
Ballina Etiketimet Austrisë

Etiketim: Austrisë

Shembja e Teatrit Kombëtar/Protestë edhe në kryeqytetin e Austrisë

0
Qytetarë shqiptarë dhe të huaj protestuan sot në Vienë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Ata protestuan përpara selisë qendrore të fondacionit Erste Stiftung, i cili...

Princesha e Austrisë vdes në moshën 31-vjeçare

0
Princesha Austriake Maria Galitzine, 31 vjeç, vdiq papritmas nga aneurizmi i papritur kardiak, duke lënë pas burrin dhe djalin dyvjeçar. Princesha Maria Galitzine ka vdekur...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS