30.5 C
Tirana
E martë, 24 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Australia kuriozitete

Etiketim: australia kuriozitete

Njerëzit në kohën e Covid-19, konsumojnë më shumë akullore dhe hedhin...

0
Në kohën e Covid, njerëzit po dalin më pak e po kalojnë më shumë kohë në shtëpi, dhe kjo do të thotë...

Doni të dini nëse keni kaluar COVID-19, këto janë shenjat që...

0
Të gjithë jemi në dyshim nëse jemi prekur nga koronavirusi. Megjithëse është e vështirë të thuhet një përgjigje e saktë, vetëm nëpërmjet...

Dhjetë metodat e provuara shkencërisht, se si të jeni më të...

0
Të jesh i lumtur është thelbësore për një jetë të përmbushur. Një studim i fundit ka treguar se të jesh i lumtur...

Ekspertët thirrje prindërve: Mos e hidhni dhëmbin e qumështit të fëmijëve

0
Dhëmbët janë element i rëndësishëm për jetën e secilit, dhe sa më të shëndetshëm aq më mirë. Shumë fëmijë kanë frikë që ta...

Rutina e mëngjesit që ndikon në rritjen e produktivitetit në punë

0
Pavarësisht nëse jeni person i mëngjesit apo jo, të gjithë e fillojmë ditën tonë në një moment të caktuar varësisht nga puna...

Këto ushqime i shpeshtojnë rrahjet e zemrës, ja cilat i normalizojnë

0
Rrahjet e zemrës konsiderohen të shëndetshme kur janë mes 60 dhe 100 rrahje në minutë. Megjthatë ato ndikohen nga shumë faktorë ku përfshihet:...

Arsyet përse nuk duhet ta teproni me bukën

0
Buka është prezente në çdo fakt të shqiptarëve. Kjo traditë ka mbetur prej vitesh dhe vazhdon të ruhet akoma në ditët e...

Gjashtë arsyet pse kemi lëkurë më të thatë gjatë verës

0
Përkundër besimit që kemi thuajse të gjithë, lëkura e thatë nuk është vetëm problem gjatë dimrit. Dielli i verës, nxehtësia dhe ajri...

The Rock rankohet si ylli më i paguar i Instagramit ,...

0
Dwayne “The Rock” është në krye të listës të personazheve të famshëm të Instagram sepse është më i paguari për postim nga...

Gjeni insektin që e ka ngjyrën ndryshe nga të tjerët

0
Këtë herë do testjmë shikimin tuaj me një figurë ku shihen disa insekte njësoj, por njërës prej tyre i ndryshon pak ngjyra. A...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS