Ballina Etiketimet Analiza

Etiketim: Analiza

Analiza e REL: Si mbijetuan dhjetëra jetimë ukrainas nën pushtimin rus?

0
Kur qyteti Stepanivka në rajonin jugor ukrainas të Hersonit u pushtua nga forcat ruse në fillim të marsit të kaluar, dhjetëra fëmijë në një...

Analiza e DW: Gjermania dhe Franca duan të ripërtërijnë lidhjet

0
Takimi gjermano-francez u pasua nga një deklaratë me synime të mira, por që duhet të konkretizohet. Të dyja palët u shprehën të vendosura që...

Analiza/ Pse po përballen Macron dhe sindikatat për pensionet?

0
Qeveria franceze pritet të prezantojë të hënën një projekt-ligj që parashikon ndryshime të gjera në sistemin e pensioneve që do të shtyjnë moshën e...

Porti i Durrësit/ Analiza e REL: Zyra e BE-së kërkoi më...

0
Kuvendi i Shqipërisë miratoi marrëveshjen për realizimin e projektit “Durrës Yachts & Marina”, që sipas Qeverisë, do të jetë porti më i madh turistik...

Analiza e medias britanike: Shqipëria, shtet i dështuar që drejtohet nga...

0
Një miku im punon në në Londër ku shumë azilkërkues shkojnë për trajtim. Ngarkesa e çështjeve është e madhe aktuale në emigracionin e paligjshëm,...

Analiza e ish-ministrit/ Manjani: Unifikim i veprimeve dhe këmbët në tokë...

0
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani duket se nuk po i ndal komentet për opozitën dhe detyrat kryesore të saj. Manjani në një analizë të situatës...

​QKUK, për 3 muaj realizohen 5 mijë e 664 analiza mikrobiologjike

0
Në Shërbimin e Mikrobiologjisë Klinike të QKUK-së, për 3 muaj janë realizuar 5 mijë e 664 analiza mikrobiologjike.Këstu ka njoftuar Shërbimi Spitalor Klinik dhe...

Fiks Fare/ Të sëmurët pa analiza, sistemi dhënë me konçension punon...

0
Të sëmurët në qytetin e Vlorës ankohen se nuk ju bëhen analizat. Sipas tyre sistemi i referimi nuk funksionon, fill pas dhënies me konçesion...

Analiza e re e gjakut që parashikon jetëgjatësinë e pacientëve me...

0
Shkencëtarët kanë zhvilluar një test gjaku i cili mund të ndihmojë të parashikohet se sa gjatë do të jetojnë pacientët të diagnostikuar me glioblastoma...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24