Ballina Etiketimet Amerikës

Etiketim: Amerikës

A po e humbasin Shtetet e Bashkuara të Amerikës kontrollin e...

0
A po e humbasin Shtetet e Bashkuara të Amerikës kontrollin e epërsisë botërore? Sipas një sondazhi të fundit shumë vetë në Gjermani mendojnë se...

“Zëri i Amerikës” kundër listave të hapura: Kërkojnë ndryshime kushtetuese

0
Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama dhe Partia Demokratike, replikuan sërish sot në distancë pas deklarimit të djeshëm të kreut socialist për të mbështetur propozimin...

“Zëri i Amerikës”: Në Shqipëri 26 të vdekur nga koronavirusi në...

0
Në Shqipëri, humbën jetën edhe 2 vetë të tjerë prej Covid-19. Një zonjë 45-vjeçare nga Berati dhe një zotëri 82 vjeçar nga Kruja ndërruan...

“Thellohen pasojat tragjike të Covid-19 në Shqipëri”, Zëri i Amerikës: Po...

0
Në Shqipëri vazhdojnë të thellohen pasojat tragjike të epidemisë Covid-19. Dy zonja nga Tirana, njëra 67 vjeçare dhe tjetra 73 vjeçare, humbën jetën në...

Meta letër për Donald Trump: Një kohë shumë e vështirë për...

0
Sot SHBA feston 244 vjetorin e Pavarësisë dhe në këtë ditë të shënuar, presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër urimit presidentit amerikan...

10 Fakte per KryeMafiozin me te Madh te Amerikes !

0
10 Fakte per KryeMafiozin me te Madh te Amerikes !

Besiana Kadare zv/presidente e OKB/ Elez Biberaj zgjidhet në krye të...

0
Në një kohë aspak të qetë për Kosovën dhe shqiptarët në rajonin e Ballkanit, një shqiptare ka mundur të marrë një detyrë të...

Microsoft pezulloi fushatat e saj reklamuese në Shtetet e Bashkuara të...

0
Kompania nuk dëshiron të reklamojë përkrah ‘gjuhës së urrejtjes, pornografisë, dhe përmbajtjes terroriste’. “Bazuar në shqetësimet që i kishim kthyer në maj, ne i pezulluam...

Ambasadorja Yuri Kim, takim me shqiptarët e Amerikës

0
Ambasadorja e Presidenti Donald Trump në Tiranë - Yuri Kim, e cila ka marrë postin në një pozitë kyçe në administratën e tij- mbas...

Elez Biberaj emërohet drejtor në detyrë i Zërit të Amerikës

0
Agjencia e Shteteve të Bashkura për Median Globale (USAGM) ka emëruar gazetarin me përvojë të Zërit të Amerikës Elez Biberaj në postin e drejtorit...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24