16.5 C
Tirana
E martë, 30 Maj, 2023
Ballina Etiketimet Amerikanët

Etiketim: Amerikanët

Anketa: Ja sa % e amerikanëve vlerësojnë pozitivisht punën e Biden

0
Sipas një ankete të fundit, miratimi i punës së Presidentit Biden ra në nivelin më të ulët të presidencës së tij këtë javë, ndërsa...

Irani ekzekuton një person të dënuar për “spiunim” me amerikanët

0
Irani njoftoi se ka ekzekutuar një person të dënuar për dërgimin e informacioneve në Shtetet e Bashkuara dhe Izrael, në lidhje me një komandant...

Trump refuzon t`i urdhërojë amerikanët të mbajnë maska

0
Presidenti Donald Trump u betua të mos i detyrojë amerikanët të mbajnë maska si mënyrë për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Komentet e tij...

Amerikanët ‘u çmendën’ për një SUV të ri, ‘bllokuan’ faqen e...

0
Vetëm një ditë pas premierës, blerësit e mundshëm nxituan të rezervojnë kopjen e tyre të Ford Bronco të ri. Rivali i SUV Jeep Wrangler u...

Foto/ Si u bë Zelanda e Re destinacioni i “ shpëtimit...

0
Në Queenstown – një vend piktoresk s’kish që tërheq shpesh krahasime me Aspenin në Kolorado – thashethemet për të huajt që investojnë në bunkerët...

Vaksina e koronavirusit, amerikanët/ Një në tre, nuk e bëjnë!

0
Ekonomia nuk do të rikthehet në aktivitet të plotë deri kur të vihet në përdorim një vaksinë kundër COVID-19, thonë ekspertët. Burimi: top-channel.tv

Zyrtarët paralajmërojnë amerikanët kundër përdorimit të TikTokut

0
Zyrtarët dhe ligjvënësit po paralajmërojnë amerikanët që të mos përdorin Tiktokun, një aplikacion popullor për ndarjen e videove që është në pronësi të kompanisë...

Amerikanët, në masë kundër qëndrimit të presidentit ndaj reformave policore

0
Një anketë e fundit tregon se pjesa më e madhe e amerikanëve nuk janë dakord me qëndrimin e presidentit për reforma në radhët e...

Amerikanët F-22 do të formojnë skuadrone“agresioni” për t’iu kundërvënë kinezëve J-20

0
Forcat ajrore amerikane po marrin në konsideratë të bëjnë ndryshime në mënyrën e operimit të gjuajtësve elitarë F-22 Raptor, për t’iu kundërvënë gjuajtësve të...

Pagoi 750 mijë dollarë, lirohet edhe polici i dytë i përfshirë...

0
Shkon në dy numri i policëve të liruar të cilët ishin të përfshirë në vrasjen e afro- amerikanit George Floyd në SHBA. Pas Thomas...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS