Ballina Etiketimet Alergjive

Etiketim: alergjive

Dallimi mes alergjive dhe koronavirusit, mjekët: Temperatura, simptoma kryesore për virusin

0
Shpeshherë qytetarët ngatërrojnë simptomat e koronavirusit me ato të alergjive, mjekët alergolog thonë se shenja dalluese mes dy rasteve është temperatura e lartë e...

Majdanoz me limon kundër rrudhave, njollave dhe alergjive

0
Rrudhat, njollat, aknet, dhe alergjitë e ndryshme që dalin në lëkurë, janë tepër të përhapura në ditët e sotme. Për fat të mirë, sot...

Rriten rastet e alergjive tek fëmijët

0
Numri i fëmijëve që pranohen në spital në Angli me reaksione të rënda alergjike është rritur çdo vit për pesë vjetët e fundit. Shifrat e...

Shkencëtarët kanë gjetur lidhjen midis peshës së të porsalindurit dhe rrezikut...

0
Këto rezultate i kanë gjetur shkencëtarët nga universiteti i madh australian Masa më e madhe e lindjes (duke pasur parasysh moshën gestaciale) ka të bëjë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24