Ballina Etiketimet AlBaghdadit

Etiketim: alBaghdadit

Ditët e fundit të al-Baghdadit, sipas adoleshentes që ai mbante si...

0
Në muajt e tij të fundit në arrati, udhëheqësi i grupit të Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Bagdadi, ishte i acaruar, i trembur nga tradhtarët,...

Erdogan thotë se Turqia e ka arrestuar gruan e Al-Baghdadit

0
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, tha se autoritetet turke e kanë zënë një bashkëshorte të ish-liderit të ISIS-it, Abu Bakr al-Baghdadi, më shumë se...

Turqia arreston motrën e Abu Bakr al-Baghdadit

0
​Turqia ka arrestuar të motrën e udhëheqësit të vrarë të organizatës Shteti Islamik Abu Bakr Al-Baghdadi në Sirinë veriperëndimore. Reuters dhe Associated Press citonin një...

Ish-skllavja e ISIS’it: Vdekja e al-Baghdadit nuk mjafton

0
Fituesja e çmimit Nobel për Paqen, Nadia Murad, deklaroi se vrasja e udhëheqësit të grupit Shteti Islamik (ISIS), Abu Bakr al-Baghdadi, nuk ishte e...

Fjalimi i Trumpit për vdekjen e al-Baghdadit dhe i Obamas për...

0
Shumë njerëz që e kanë shikuar dhe dëgjuar në ditët e fundit presidentin e SHBA-së, Donald Trump duke njoftuar lajmin për vrasjen e liderit...

Trump thotë se Amerika e ka vrarë edhe zëvendësin e parë...

0
Presidenti amerikan, Donald Trump, njoftoi sot se pasardhësi numër një i kreut të grupit Shteti Islamik (ISIS), i vrarë gjatë një sulmi të forcave...

Trump konfirmon vrasjen e zëvendësit të Al-Baghdadit

0
Ushtria amerikane vrau personin që ka shumë të ngjarë të pasojë Abu Bakr Al- Baghdadi si udhëheqës i të ashtuquajturit Shtetit Islamik, tha presidenti...

Dy persona u kapën në sulmin kundër Al-Baghdadit

0
Dy persona u kapën gjatë sulmit të ushtrisë amerikane në vendndodhjen e Abu Bakr al-Baghdadit, liderit të grupit militant Shteti Islamik, bëri të ditur...

Mbetjet e Al-Baghdadit janë shkatërruar siç duhet: Përfundoi si Bin Laden?

0
Trupi i liderit të Shtetit Islamik Abu Bakr Al-Baghdadi u varros nga ushtria amerikane në det, raporton AFP. Siç u tha nga kryetari i Komitetit...

Trump poston foton e qenit të përfshirë në vrasjen e Al-Baghdadit

0
Një qen ushtarak amerikan që u plagos ndërsa po kërkonte drejtuesin e Shtetit Islamik Abu Bakr Al- Baghdadi, është përsëri në detyrë. Gjenerali Mark Milles...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24