Ballina Etiketimet Aftesim teknologjik 4 ideart

Etiketim: aftesim teknologjik 4 ideart

Bugatti prodhon makinën mini elektrike për fëmijë, në shitje për 35...

0
Kompania e njohur automobilistike Bugatti, në bashkëpunim me kompaninë Little Car me qendër në Londër, kanë prodhuar 500 makina minielektrike për fëmijë. Tashmë disa prej...

Marrin fund shqetësimet, del bateria që mban telefonin të karikuar për...

0
Shkencëtarët në Australi pretendojnë se kanë ndërtuar një bateri që mund ta mbajë telefonin për pesë ditë pa karikim, ose të karikojë një makinë...

KE thirrjeve vendeve Evropiane të adoptojnë teknologjinë 5G

0
Vendet e BE-së duhet të ndërmarrin veprime urgjente për të zgjeruar listën e furnizuesve të tyre me teknologjinë 5G, tha Komisioni Evropian të premten. Në...

Makinat e vjetra janë tërheqëse për disa për shkak të thjeshtësisë...

0
Sado tërheqëse që mund të jenë për disa, makinat e vjetra kanë një të metë të madhe, dhe kjo është siguria. Makinat e vjetra janë...

Samsung lanson modelin e ri të Galaxy Z Flip

0
Dy javë para ngjarjes së madhe të kompanisë, Samsung Unpacked, gjiganti jugkorean zbuloi telefonin e ri fleksibil, përkatësisht – Samsung Galaxy Z Flip por...

Hakerët tani mund të bëjnë karikues që shkatërrojnë telefonin tuaj

0
Tani telefoni juaj mund të shkatërrohet nga hakerët përmes karikuesve që i vënë flakën telefonit. Disa zbulime nga një  laborator në Kinë kanë demonstruar se...

Robotët në shërbimin ushqimor, garanci kundër Covid-19

0
Në kushtet e pandemisë, kur pronarët e restoranteve duhet të respektojnë distancën mes punonjësve në kuzhinë dhe me klientët, po rritet kërkesa për...

Ford prezanton makinën elektrike Mustang Mach-E me 1400 kuaj fuqi

0
Ford ka ndërtuar një version përbindësh të makinës elektrike, Mach E. Kjo quhet Mach E 1400. Shifra 1400 qëndron për shkak se ka 1.400 kuaj...

Samsung do të prezantojë pesë pajisje të reja

0
Në ngjarjen që do të mbahet në gusht do të ketë më shumë për të parë sesa vetëm Note 20, tregon Samsung. Më 5 gusht,...

Samsung konfirmon datën e Galaxy Fold 2

0
Ndërsa sytë e të gjithëve janë tek aktiviteti i 5 Gushtit të Samsung, interesi dhe spekulimet rreth asaj çfarë kompania ka përgatitur po shtohen...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24