Ballina Etiketimet Afroamerikanit

Etiketim: afroamerikanit

OKB, rezolutë kundër racizmit/ Shkak bëhet vdekja e afro-amerikanit George Floyd

0
Pas debatesh të forta Këshilli i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut miratoi një rezolutë kundër racizmit strukturor dhe dhunës policore. Teksti...

Vrasja në makinë e afro-amerikanit, jep dorëheqjen shefja e policisë

0
Shefja e Policisë së Atlantës ka dhënë dorëheqjen pas të shtënave fatale mbi një afrikano-amerikan i cili kishte rënë në gjumë në makinën e...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24