Ballina Etiketimet Afrika

Etiketim: Afrika

“Merrni përgjegjësi që të ndihmoni sistemin shëndetësor”, thirrja e Manastirliut: Ligj,...

0
Teksa mbajtja e maskave është bërë e detyrueshme, për të frenuar rastet me koronavirus, vjen një apel nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Përmes...

Pogradec/ Nuk iu bind urdhërit të policisë dhe shkakton aksident, plagosen...

0
Katër emigrantë nga Siria janë plagosur paraditen e sotme në Pogradec, në aksin Zvezdë-Podgorie në vendin e quajtur “Lapidari”. Nga burimet mësohet se makina...

Luhatje temperaturash, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

0
Sipas MeteoAlb gjatë gjithë ditës i gjithë territori shqiptar paraqitet në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike duke bërë qe moti i kthjellët të...

I pandehur për falsifikim, Luan Daci zëvendësohet në 6 dosje te...

0
TIRANE-Kolegji i Posaçëm i Apelimit pas vendimit për të pezulluar Luan Dacin ka hedhur në short 6 çështje të tij që janë në proces....

Afrika e Jugut raporton 250 vdekje të reja nga COVID-19

0
Afrika e Jugut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 250 vdekje nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 6.343 numrin e...

Ambasada gjermane në Tiranë rihap zyrën e vizave pasi u mbyll...

0
Ambasada gjermane në Tiranë do të rihapë zyrën e vizave duke filluar nga dita e hënë, më datë 27 korrik. “Zyra e Vizave dhe...

Fshehu shkarkimin nga detyra në ’97, KPA pezullon gjyqtarin Luan Daci

0
Kolegji i Posaçëm i Apelimit pezullon gjyqtarin e KPA, Luan Dacin. Ky i fundit akuzohet për falsifikim dokumentesh. Gjyqtari Daci u mor i...

Mospagimi i kësteve të Tatimit mbi Fitimin për shkak të COVID-19,...

0
Falen të gjitha gjobat në lidhje me mospagimet e kësteve paraprake të Tatim mbi Fitimin për shkak të situatës së shkaktuar nga pandemia e...

Ushtronte dhunë ndaj vëllait, arrestohet 43-vjeçari në Durrës

0
Dy persona janë arrestuar nga policia e Durrësit në 24 orët e fundit. Më konkretisht bëhet fjalë për një person me inicialet H.P., 43...

‘Vala e virusit më e keqe se e para’, ekspertja shqiptare...

0
Kërkuesja shkencore Detina Zalli thotë se në rastin me të mirë vaksina mund të jetë gati në vjeshtë. Sipas saj, në dimër virusi mund...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24