Ballina Etiketimet Afgan

Etiketim: afgan

Afganët e strehuar në Shqipëri ngrihen në protestë

0
Një grup shtetasish afganë që janë strehuar në Shqipëri zhvilluan një protestë ditën e mërkurë, më 1 qershor duke kërkuar përshpejtimin e transferimit të...

DASH konfirmon se disa afganëve që ishin strehuar në Kosovë u...

0
Disa afganëve, të strehuar përkohësisht në Kosovë, u është refuzuar hyrja në Shtetet e Bashkuara, për shkak se të njëjtit nuk kanë kaluar procesin...

Afganët e strehuar në Shqipëri arrijnë në SHBA, Blinken: Faleminderit popullit...

0
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka njoftuar se afganët e nisur nga Shqipëria, të cilët u strehuan në këtë vend, kanë mbërritur në...

Afganët ikin nga Shqipëria, përcillen me ceremoni nga Xhaçka dhe ambasadorja...

0
Të strehuar në vendin tonë që nga gushti i vitit të kaluar, pasi talibanët morën udhëheqjen e vendit, shtetasit afganë kanë nisur të largohen...

Afganët e strehuar në Lezhë largohen nga Shqipëria

0
Mbrëmjen e së hënës, afganët e strehuar në Lezhë janë larguar nga Shqipëria.Shtetasit afganë janë larguar me 5 autobusë, ndërsa kishin disa kohë qe...

E fundit/ Ishin strehuar në Lezhë, largohen 5 autobuzë me afganë...

0
Pesë autobusë me afganë të cilët ishin strehuar në Lezhë janë larguar mbrëmjen e sotme nga Shqipëria.News 24 bën me dije se autobuzët kanë...

19 afganë arrijnë ilegalisht në Kosovë, u ndihmuan nga dy jordanezë

0
Shtetasit afganë që u kontrabanduan janë vendosur në Qendrën e Azilit në Magurë, tetë prej tyre janë fëmijëKësaj qendre mbrëmjen e së enjtes iu...

Universiteti Bujqësor i Tiranës çel program master për studentët afganë

0
Universiteti Bujqësor i Tiranës nënshkroi sot një marrëveshje me Universitetin Shtetëror të Michiganit për të bashkëpunuar në kërkime shkencore dhe rritjen e cilësisë së...

Sveçla dhe Hovenier i nisin për ShBA edhe 150 afganë të...

0
Në mëngjes sot nga Kosova janë larguar 150 afganë, të cilët ishin duke qëndruar në kampin e Bondsteel-it.Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24