16 C
Tirana, AL
Saturday, November 18, 2017

Koreja e Veriut reagon ndaj fjalimit të Trumpit në OKB

Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut, Ri Yong-ho, e cilësoi fjalimin e presidentit amerikan, Donald Trump, në Asamblenë e Përgjithshme të...

SHBA kërkon të rinegociohet marrëveshja bërthamore me Iranin

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, tha se shpreson se Irani do të pajtohet për t’i negociuar ndryshimet që i kërkon SHBA-ja...

Solothurn: Gjobiten 124 shoferë për shkak se flisnin në celularë

Për shkak të “bisedës me telefon gjatë udhëtimit me automjet” janë dënuar 124 shoferë në kantonin e Solothurnit. 21 sosh shkruanin mesazhe...

Mattis: Amerika vlerëson partnerët dhe aleancat

Shtetet e Bashkuara po punojnë për të forcuar aleancat dhe partneritetet ndërkombëtare, shprehet shefi i Pentagonit, duke e cilësuar këtë objektiv si...

Pritje të gjata për të marrë statusin azil në Evropë

Më shumë se gjysma e emigrantëve që kanë hyrë në Evropë, akoma janë në pritje të vendimit rreth aplikimit të tyre si...

Momenti kur tërmeti i fuqishëm godet atraksionin turistik në Mexico City, anijet i shkund...

Ky është momenti kur atraksioni më i vizituar turistik në Mexico City shndërrohet në një vend të tmerrit, kur goditet nga tërmeti...

Anketat nuk parashikojnë votuesit taktikë dhe të papërcaktuarit

Nëse bëhet fjalë për anketa, rezultatet e zgjedhjeve dihen. Por a është kjo e vërtetë? Sa të fuqishëm janë masa e të...

Iran: Ekzekutohet në publik i dënuari për dhunim dhe vrasje

I dënuari për dhunim dhe vrasje të një vajze 7 vjeçare në Iran, është ekzekutuar në publik. Videoja amatore e ekzekutimit të...

Uragani “Maria” lë pa energji gjithë Puerto Ricon

Uragani “Maria” ka bërë që gjithë ishulli i Puerto Ricos të mbesë pa energji elektrike, më saktësishtë pa energji janë shtëpitë e...

Sheshel: Nuk kthehem në Hagë

Vojisllav Shesheli, kreu i Partisë Radikale Serbe, tha sot se nuk do të kthehet vullnetarisht në Gjykatën e Hagës dhe se gjykata...

Stay connected

0FansLike
689FollowersFollow
4,114SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja çfarë është në gjendje të bëjë një Uragan | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

E frikshme çfarë ndodh në mes të detit | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Histori e dhimbshme! Shoku i mir ne dite te veshtira | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.