19.5 C
Tirana
E enjte, 28 Shtator, 2023
Ballina Etiketimet Tipit

Etiketim: tipit

Diabeti i tipit 2 mund të ‘luftohet’ nëse zbatoni këto këshilla

0
Ushtrimet e rregullta aerobike përmirësojnë menaxhimin e sheqerit në gjak. Studimet kanë treguar se stërvitja redukton pikat e larta të sheqerit në gjak dhe...

Dhurata Dora e gëzon veten me një veturë luksoze të tipit...

0
Këngëtarja e njohur shqiptare, Dhurata Dora, po vazhdon të shijojë suksesin e dy projekteve muzikore më të fundit. Kënga e saj solo “Ferrari” dhe bashkëpunimi...

Milot Rashica i gëzon prindërit me një veturë të re luksoze...

0
Futbollisti i njohur shqiptar, Milot Rashica, është duke qëndruar në vendlindjen e tij gjatë këtyre ditëve. Ai së bashku me gruan e tij, Belkiz Kera,...

Erëza e cila është treguar shumë efikase në luftën kundër diabetit...

0
Aq sa është e mirë në luftën kundër sëmundjes, po aq është efikase edhe në preventivën e diabetit të tipit 2 Turmeriku (shafrani Indian), është...

8 këshilla për të parandaluar diabetin e tipit 2

0
Nëse keni zbuluar se jeni në rrezik nga diabeti i tipit 2, me siguri shqetësoheni për shëndetin tuaj afatgjatë. Pavarësisht nëse keni para-diabet, jeni në...

Dieta e lëngshme që mund të eliminojë diabetin e tipit 2

0
Diabeti i tipit 2 mund të mposhtet nga një dietë e lëngshme, e bërë me supa me kalori të ulët dhe smoothies. Pothuajse gjysma...

Ismet Munishi kritikon ashpër: Jo të atyre të tipit servil…

0
Ismet Munishi, kryetrajner i skuadrës së futbollit Ballkani nga Theranda, lider në elitë, ka kritikuar ashpër. Klubet kurrë nuk kanë faj. Këto ditë kur i...

Diabeti i tipit 2: Kjo pije e nxehtë ul sheqerin në...

0
Diabeti i tipit 2 mund të duket si një diagnozë marramendëse pasi kërkon që një person të rregullojë aspektet e stilit të jetës së...

Diabeti i tipit 2: Kjo pije e nxehtë ul sheqerin në...

0
Diabeti i tipit 2 mund të duket si një diagnozë marramendëse pasi kërkon që një person të rregullojë aspektet e stilit të jetës së...

Diabeti i tipit 2: Kjo pije e nxehtë ul sheqerin në...

0
Diabeti i tipit 2 mund të duket si një diagnozë marramendëse pasi kërkon që një person të rregullojë aspektet e stilit të jetës së...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS