fbpx
20 C
Tirana
Friday, May 29, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Këshilla

Etiketim: Këshilla

Çamçakëz për përqendrim të lartë? 10 këshilla gjeniale që ju ndihmojnë...

0
Edhe pse dukej mjaft fantastike në të kaluarën, sot, shkenca po pranon që mendjet tona kanë një ndikim të madh në shëndetin fizik. Trupat...

Këshilla se si të lëvizni dhe bartni gjërat sigurt gjatë pandemisë

0
Profesionistët e bartjeve dhe ekspertët e pasurive të patundshme tregojnë se si mund të siguroni një lëvizje të sigurt dhe pa probleme. Ju keni mjaft...

Fertiliteti dhe meshkujt: Këshilla për të rritur cilësinë e spermës

0
Fertiliteti te meshkujt varet nga cilësia dhe sasia e spermës, tek e cila mund të ndikojnë një sërë faktorësh. Meshkujt mund të mos jenë të...

Shtatë këshilla bukurie mbledhur në glob, të ndryshojnë jetën

0
Këto janë truket shekullore të bukurisë që i ka përzgjedhur nëpër botë, Merissa Principe në Hellogigles.com Vaj kokosi për të mbrojtur flokët nga dëmtimet. Tajlandë Vaji i arrës së...

10 këshilla si të shpenzoni më pak

0
Kursimi i parave është dëshira e shumë personave. Në këto kohë për shumicën e njerëzve të nxjerrësh muajin me paratë që kemi në dispozicion,...

6 këshilla për të pasur një karrierë të sigurt

0
E kush nuk do të donte të ishte i suksesshëm. Por, që kjo të bëhet realitet, ndiqni këshillat tona më poshtë: Vendosni objektiva – Të pasurit e...

Ndiqni këto këshilla për t’u dukur më joshës

0
Është fakt mizor i jetës se të ashtuquajturit “persona atraktivë” kanë një jetë më të lehtë në përgjithësi. Të qenit atraktivë mund të hap shumë...

Këshilla për mbijetesën që mund t’ju ndihmojnë të shpëtoni nga situatat...

0
Nëse e gjeni veten të përfshirë në raste të vështira për të mbijetuar, duhet të jeni vigjilent dhe të shkathët me gjësendet që keni përreth...

12 këshilla “të mëdha” për biznesin e vogël

0
Në Dreamforce 2018, të pranishmëve iu kërkua të ndajnë këshillat më thelbësore për pronarët e bizneseve të vegjël. Gjatë katër ditëve u thanë mbi...

Nëse po prisni një intervistë pune, mos u paraqitni pa i...

0
Aftësia për të shfaqur veten siç duhet është një aftësi e rëndësishme, veçanërisht gjatë një interviste pune. Kjo për faktin se punëdhënësit nuk marrin...