ZYRTARE/ Trajneri i Juventusit zbulon të ardhmen e Paul Pogba

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri është i bindur që Paul Pogba do të qëndrojë te ‘Zonja e vjetër’, pavarësisht bisedimeve me klubin anglez dhe spanjoll.

Pogba i cili ka një kontratë deri në vitin 2019 me Juventusin po përflitet për një transferim të mundshëm te Manchester United apo Reali i Madridit.

“Unë jam i qetë në lidhje me thashethemet angleze. Pogba do të qëndrojë te Juventusi për të fituar një tjetër kampionat italian dhe trofeun aq shumë të lakmuar të Champions Leagues. Me përforcimet e Medhi Benatia, Dani Alves dhe Miralem Pjanic Juventus është një skuadër që sezonin e ardhshëm pretendon lavdinë europiane
”, u shpreh Allegri për ‘Gazzetta dello Sport’.

Screenshot_1-36

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *