ZYRTARE/ Bisedimet Napoli-Juve, sot vendoset e ardhmja e Higuain

E ardhmja e Gonzalo Higuain pritet të vendoset brenda pak orëve pasi drejtues të Juventusit do të takohen sot me presidentin e Napolit, De Laurentis të cilit do ti dorëzojnë oferta në tavolinë.

‘Zonja e vjetër’ ka arritur marrëveshjen me futbollistin dhe sot synon që të njëjtën gjë ta bëj edhe me drejtuesit e skuadrës napolitane.

Prej kohësh mediat italiane kanë përfolur se Juventusi është e gatshme të ofrojë një shumë të ‘çmendur’ prej 94 milionë eurosh për Higuain.

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *