Zyrtare: Barcelona iu zgjat kontratat dy futbollistëve

Sergi Samper dhe Munir El Haddadi kanë vazhduar kontratat e tyre me kampionët e Spanjës.

Marrëveshja e re Samper vlen deri në qershor të vitit 2019 dhe përfshin një klauzolë të lirimit prej 50million euro.

Ndërkaq marrëveshja e re e Munir gjithashtu shkon deri në qershor të 2019. Klauzola për lirimin e futbollistit kap shifrat prej 60milionë eurove.

Katalonasit kanë paralajmëruar se do t’ia zgjasin kontratën edhe futbollistit më të mirë në botë, Lionnel Messit. /Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *