Xavi ‘injoron’ Ronaldon, thur elozhe për Messin

Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi nuk i ka kursyer elozhet për argjentinasin Leo Messi i cili sipas tij është i papërsëritshëm pasi askush nuk mund të fitojë 5 ‘Topa të Artë’, shkruan ‘Goal’.

Por Xavi injoron në këtë mënyrë Ronaldon të cilin nuk e përmend fare por thekson se pas pensionimit të Messit do të shkëlqejnë Neymar dhe Hazard.

Për mua ai është më i miri. Ka lojtar të fortë, por asnjë nuk do e arrijë nivelin e Messit. Kur Messi do pensionohet do të jenë Hazard dhe Neymar, por prapë do të jenë larg nivelit nga Lionel”, u shpreh Xavi.

Xavi dhe Messi kanë luajtur rreth 10 vite bashkë tek Barcelona, duke fituar të gjithë titujt e mundshëm.

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *