WikiLeaks paralajmëron informacione sekrete për Turqinë: Bëhuni gati

Faqja e internetit WikiLeaks ka paralajmëruar se do të publikojë disa informacione dhe të dhëna për mënyrën se si funksionon pushteti politik në Turqi, pas grushtit të dështuar të shtetit nga disa puçistë të ushtrisë.

“Bëhuni gati për publikimin e më shumë se 100 mijë dokumenteve të strukturës së pushtetit politik të Turqisë”, ka njoftuar WikiLeaks në Twitter.

Mbetet për t’u parë gjatë këtyre ditëve se çfarë të dhënash sekrete do të publikohen për Turqinë e udhëhequr nga Presidenti Erdogan.

Kontrolloni gjithashtu

Zbulohet gënjeshtra e Arbana Xharrës dhe Blerand Stavilecit

[ad_1] Dje, Lidhja Demokratike e Kosovës publikoi programin qeverisës për mandat katër vjeçar. Në program …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *