Wenger: Pas këtij takimi do të vendos nëse do të largohem nga Arsenal

[ad_1]

Arsene Wenger ka konfirmuar se e ardhmja e tij do të vendoset pas finales në FA Cup kundër Chelseas.

Francezi ka caktuar një takim me krerët e klubit për të vendosur nëse do të mbetet ose largohet nga Emirates Stadium.

“Gjëja më e rëndësishme është që të fokusohemi për ndeshjen e fundit të Premierligës. Gjërat tjera kanë më pak rëndësi. Unë jam këtu për t’i shërbyer skuadrës dhe mënyra më e mirë është duke fituar ndeshjen e fundit”, u shpreh Wenger.

“Mendoj se pas ndeshjes finale të FA Cup çdo gjë do të finalizohet”, u shpreh ai.

Kujtojmë se finalja e FA Cup ndërmjet Arsenalit dhe Chelseat do të zhvillohet me 27 maj në Wembley të Londrës.

Arsene Wenger

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *