Vuçiq dhe zyrtari i Dumës ruse e shohin ‘Shqipërinë e Madhe’ si kërcënim për rajonin

[ad_1]

Kryeministri i Serbisë, Aleksandr Vuçiq dhe kryetari i komitetit të dumes shtetërore të Rusisë për çështje ndërkombëtare, kanë zhvilluar sot një takim.

Ata kanë diskutuar për situatën në Ballkan dhe kanë shprehur shqetësimin për krijimin e ‘Shqipërisë së Madhe’, transmeton lajmi.net.

Sipas tyre, krijimi i Shqipërisë së Madhe është rrezik për stabilitetin në rajon.

Vuçiq gjithashtu ka theksuar angazhimin e Serbisë për paqe dhe stabilitet në Ballkanin Perëndimor.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Fati i zgjedhjeve në Shqipëri , ABC24.AL shfaq sondazhin

  Sipas disa kërkimeve të bëra nga ana jonë ,gjithashtu konktatet që kemi patur me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *