Volkswagen bën të ditur çmimin e modelit Atlas

[ad_1]

Me të prezantuar modelin crossover Atlas, kompania Volkswagen ka bërë të ditur se do të ketë çmim të arsyeshëm krahas kualitetit të lartë.

Tani mund të thuhet se VW e ka mbajtur fjalën, meqë ky model do të dalë në shitje me çmimin fillestar prej 28 mijë eurove, që është një shumë mjaft e volitshme për këtë kualitet.

Vetura me 2.0-litra, katër cilindra dhe 235 kuajfuqi, është e përshtatshme për familje dhe mund të vozitet edhe nëpër terren të vështirë.

Enterieri ofron rehati të madhe pasi ka shtatë ulëse dhe teknologji të lartë, përfshirë ekranet 18 inçësh.

Kur të lansohet në fund të vitit që vjen, do të jetë konkurrencë e madhe për Mazda CX-9, Ford Flex dhe Chevrolet Traverse.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Jeep sjell Compassin në Evropë

[ad_1] Modeli 2018 në sallonet e shitjes në shumicën e vendeve evropiane do të arrijë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *