Vetëm në pesë muaj vdesin 61 bebe foshnja në Maqedoni

[ad_1]

Për vetëm pesë muaj, në Klinikën e Gjinekologjisë të Shkupit kanë vdekur 61 fëmijë të sapolindur, duke e çuar në 30% numrin e përgjithshëm të vdekshmërisë të të sapolindurve, përcjell “A1on”.

“Ky është rekord i ri, rekord i palavdishëm i Maqedonisë ku disa muaj të fundit statistikat e tilla të zeza janë në rritje.

Alarmi ishte kyçës vitin e kaluar kur në periudhën prej në janar deri në dhjetor kanë ndërruar……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Lëvizja Besa dhe LSDM kundër iniciativës për amnistimin e dhunuesve më 27 prill

[ad_1] Lëvizja Popullore e Maqedonisë e udhëhequr nga Janko Baçev, ka dorëzuar në Kuvend Propozim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *