Vdes në shtetas i Maqedonisë në ujrat e Oqeanit Indian

[ad_1]

Një shtetas i Maqedonisë ka vdekur në Oqeanin Indian, afër Shri Lankës. Angel. A nga Shtipi ka qenë pjesë e ekuipazhit të kompanisë koreane, ndërkaq ka punuar si sigurim.

Sipas Calan 5, Ministria e punëve të jashtme e ka konfirmuar rastin, por nuk ka dhënë detaje se si ka ardhur deri te vdekja e shtetasit të Maqedonisë, i cili më herët ka qenë pjesëtar i forcave të ARM-së.

Ai ka qenë i angazhuar si sigurim i anijes nga piratët e detit. Pas vetes ka lënë gruan dhe një fëmijë.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Një delegacion kinez viziton Bashkinë e Shkupit

[ad_1] Një delegacion i bashkisë kineze, Nanchang, po qëndron në Maqedoni, ku është pritur nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *