U zhyt në det, humb jetën turistja anglezja

0
Gjigandi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Sarandë. Një turiste angleze, i cila ishte me një ekspedite zhytëse, është mbytur.

Policia është në vendngjarje dhe po heton shkaqet e mbytjes.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 19.09.2022, në vendin e quajtur “Vapori i mbytur”, Sarandë, dyshohet se është mbytur aksidentalisht në det, shtetasja angleze R. G., 29 vjeçe, e cila ka qënë në një ekspeditë zhytje.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu