Twitter prezanton versionin e vet të ri Lite

[ad_1]

Twitter ka prezantuar versionin e ri dhe të shpejtë të faqes së tij të quajtur Twitter Lite.

I fokusuar në tregun për zhvillim dhe të përdoruesve në rrethana me lidhje jo të mira, Twitter Lite merr më pak megabajtë dhe vjen me metodën e kursimit të të dhënave.

Twitter porosit se versioni Lite lexon pikat e interaktivitetit për pesë sekonda te shumica e pajisjeve 3G dhe pohon se mund të ruajë deri 70 për qind të rrjedhjes të të dhënave, derisa leximi është 30 për qind më i shpejtë.

Kompania thotë se Twitter Lite është i zhvilluar në partneritet me Google, andaj në Android ka funksione shtesë.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Safari i ri i Apple “mbyt” videot irituese

[ad_1] Në internet ka mjaft gjëra irituese dhe nëse lexoni lajme në disa faqe globale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *