Turqia: Nuk do ta lusim Gjermaninë të qëndrojë në bazën ushtarake Inxhirlik

[ad_1]

Shefi i diplomacisë turke, Mevlut Çavushoglu ka thënë se vendi i tij nuk do të lusë Gjermaninë që të qëndrojë në bazën ajrore në Inxhirlik në jug të Turqisë.

Ai tha për televizionin NTV se Turqia ka lejuar ushtarët amerikanë në këtë bazë ushtarake në pajtim me operacionet e koalicionit ndërkombëtar kundër Shtetit Islam.

“Nëse dëshirojnë të shkojnë, kjo iu takon atyre dhe ne nuk do t’i lutim që të qëndrojnë”, tha kryediplomati……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Sulmuesi i policit në Paris pranon se ka lidhje me Shtetin Islam

[ad_1] Burri, i cili kishte sulmuar policin jo shumë larg katedrales Notr Dam në Paris, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *