Tulipane të mbushura

……………..Përbërësit………………

domate (te kuqe,me formë pak te zgjatur
Bishta qepesh (te njoma)
djath i bardhe
vezë të ziera
tranguj (te fresket)./Abc24.al

…………………Hapat………………

1

Domatet i shtojme me rremojce qe most e pelcasin gjate prerjes me thike.

cb5200b72dc0202650e0361ac1b3fee4

2
Me thike te mrehte largojme pjesen e siperme te domates.

3
Nxjerrim me thike pjesen e mbredshme(farat) e domates.

4
Domatet e pergaditura i vendosim ne nje ene.

5
Ne nje pjate perziejme djathin dhe vezet e ziera te cilat i grijme ne rende.

6
Me djathin dhe vezet i mbushim domatet me kujdes me nje luge te vogel.

7
Ne nje pjate ovale veme domatet e mbushura ne forme tulipani dhe dhe qepeve te njoma.

8
Trangujt i prejme ne rrathe dhe dekrojme anash buqetes se tulipaneve./Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *