Tottenhami kërkon Dani Alvesin

Tottenham Hotspur thuhet se i ka ofruar mbrojtësit të djathtë të Juventusit, Dani Alvesit një kontratë dy vjeçare.

34-vjeçari brazilian arriti si një agjent i lirë nga Barcelona verën e kaluar, por ka qenë një ri-zbulim, veçanërisht kur ai erdhi në fund të një sezon të suksesshëm.

Ai ka gjashtë gola dhe shtatë asistime në 31 ndeshje konkurse, duke përfshirë edhe një gol me vole në fitoren e fundit të Kupës së Italisë në ndeshjen e fundit kundër Lazios.

Sipas disa burimeve angleze, Spurs shpresojnë të bindin Dani Alvesin për të bërë lëvizjen në Ligën Premier.

Juventusi është në rrugën e duhur për ‘tripletë’ këtë sezon, pasi ata kanë nevojë për një fitore të vetme për të siguruar Scudetton dhe do të përballen me Real Madridin në finalen e Ligës së Kampionëve më 3 qershor.

Dani Alves është nën kontratë me Juve deri në qershor të vitit 2018.

Kontrolloni gjithashtu

Owen: Ronaldo duhet të falënderojë Manchester United-in

Cristiano Ronaldo është bërë një lojtar “perfekt” te Real Madrid, por Michael Owen thotë se …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *