Terrorr në Turqi, sulmi tentativë për grusht shteti

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në Ankara, teksa avionë ushtarakë dhe helikopterë janë parë të fluturonin mbi qyteti, sipas dëshmitarëve në vendngjarje.
Sipas raportimeve të para në “Twitter”, autoritetet kanë mbyllur dy urat e Bosforit në Stamboll, ku janë pikasur gjithashtu avionët luftarakë në fluturim.

Dyshohet se një grup ushtarakësh u përpoqën të organizonin një grusht shteti. Mediat e huaja shkruajnë se grushti i shtetit në Ankara ka dështuar./Abc24.al
turqiaaaa

Kontrolloni gjithashtu

Fati i zgjedhjeve në Shqipëri , ABC24.AL shfaq sondazhin

  Sipas disa kërkimeve të bëra nga ana jonë ,gjithashtu konktatet që kemi patur me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *