6.5 C
Tirana
E martë, 6 Dhjetor, 2022
Ballina Etiketimet Zbuloi

Etiketim: zbuloi

Arrestimi i pronarit të “call center”, agjenti i infiltruar zbuloi mashtrimin...

0
Duket se kompanitë "call center" që mashtrojnë shtetasit e huaj në vendin tonë nuk kanë të sosur.Pas zbulimit të disa kompanive në Tiranë dhe...

Stephen Hawking, njeriu që zbuloi disa nga sekretet e Universit

0
Edhe pse i "burgosur" në trupin e sëmurë me sindromën ALSStefën Houking zbuloi se vrimat e zeza në hapësirë lëshojnë rrezatim. Ai shkroi librin...

Një nga postimet e komplikuara të Kanye West zbuloi dramën e...

0
Një tjetër ditë, një tjetër moment në dramën e çmendur në familjen Kardashian. Kësaj radhe bëhet fjalë për trekëndëshin Kanye-Kardashian-Larsa Pippen. Kjo e fundit...

Njerëzit dhe majmunët mendojnë në mënyrë të ngjashme, çfarë zbuloi studimi...

0
Njerëzit dhe majmunët nuk flasin të njëjtën gjuhë, por mënyra e tyre e të menduarit është më e ngjashme se sa supozohej deri tani....

Nasa zbuloi një shenjë të re horoskopi, tani shenja juaj ka...

0
Miliona prej nesh po lexojnë horoskopin për të kuptuar botën, në kaosin ekonomik, në mesin e një pandemie globale. Ekspertet nga NASA vlerësojnë se yjet janë...

Policia kontrolle të shtuara në Durrës, çfarë zbuloi në dy lokale...

0
Policia e Durrësit ka proceduar penalisht katër persona, pasi akuzohen për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”. Gjatë kontrolleve të shtuara në zonën e...

Para një muaji u bë nënë, sot Fiona Gllavica zbuloi portretin...

0
Aktorja e njohur e serialit “Çka ka shpija”, Fiona Gllavica dhe bashkëshorti i saj u bënë prindër për herë të parë, para një muaji. Ata...

Gorrie, mjeku që zbuloi sistemin e ftohjes së ajrit

0
Më 8 korrik 1842, mjeku John Gorrie, zbuloi sistemin e parë të ftohjes së ajrit. Mjeku dëshironte që të sëmurët nga ethet ta ndjenin veten...

Nuk ka më dyshime, dhurata më e fundit që Arbana Osmani...

0
Vetë këtë fakt na e vërtetoi Arbana me dhuratën që mori nga stafi i emisionit të saj ‘Dua të të bëj të Lumtur’, disa...

Tani u bindëm! Surpriza që stafi i bëri Arbanës, zbuloi gjininë...

0
Dje ishte puntata e fundit e “Dua të të bëj të lumtur” për këtë sezon dhe në emision nuk munguan surprizat për moderatoren e...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS