fbpx
21 C
Tirana
E enjte, 9 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shkolla

Etiketim: shkolla

Ahmetaj: 40 shkolla hapen në nëntor në territorin e Shqipërisë

0
Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj, gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit ditën e sotme ka bërë një raport të punëve që po...

Abuzimi seksual në shkolla/ Ministrja Shahini: Nuk kishim dijeni, pyetje tendencioze

0
Viti shkollor u mbyll me shumë sfida, por dhe me një bilanc tronditës të abuzimeve seksuale brenda ambienteve të shkollave. “Jam krenare për të...

Këshillimi i karrierës/ Si ofrohet në shkolla për nxënësit

0
Një nxënës e ka shumë të nevojshëm orientimin, për këtë arsye aplikohet këshillimi i karrierës, një proces që nis nga klasa e nëntë deri...

Kur dhe si do të rinisë shkolla? Ministria e Arsimit ende...

0
Data përfundimtare e nisjes së procesit mësimor do të vendoset në varësi të situatës së pandemisë së koronavirusit në Shqipëri, gjithashtu në varësi të...

Shkolla e Magjistraturës/ Ambasada e SHBA: 176 studentë përfunduan raundin e...

0
Ambasada Amerikane në Tiranë, ka njoftuar se ditën e sotme Shkolla e Magjistraturës zhvilloi fazën e dytë të provimit të pranimit. Sipas ambasadës së SHBA,176...

Regjistrimet për vitin e ri shkollor nuk do të bëhen në...

0
Rreth 60 mijë vogëlushë dhe nxënës do të nisin vitin shkollor 2020-2021 në vjeshtë. Regjistrimet e fëmijëve tanë në klasën e parë dhe në vitin...

“Do dyfishohet numri i psikologëve”/ Shahini: Shkolla si hapësirë e sigurt,...

0
Ministrja Besa Shahini përmes një video-mesazhi foli për bullizmin, për dhunën në bazë gjinore dhe për abuzimin seksual, si në komunitet ashtu edhe në...

Maturantët rikthehen sot në shkolla, mësim deri më 5 qershor

0
Kjo e hënë shënon rikthimin e maturantëve në të gjithë vendin në bankat e shkollave për të bërë të gjithë përgatitjet e nevojshme për...

Shkolla e Real Madrid, askush si Los Blancos në Europë

0
Jose Maria Callejon dhe Marcos Alonso janë vetëm disa nga emrat e futbollistëve që janë konfirmuar në nivele shumë të larta në kampionatet kryesore...

Sindikata e mësuesve kundër mbajtjes së simboleve fetare në shkolla

0
Një federatë e sindikatave që përfaqëson 45,000 mësues në Quebec po heton në provincën Kanadeze për ndalimin e saj të veshjes së simboleve fetare...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS