fbpx
20 C
Tirana
Monday, June 1, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Rritet

Etiketim: Rritet

Rritet numri i infeksioneve ditore me COVID-19 në Shqipëri, ‘goditet’ Tirana

0
Ministria e Shëndetësisë njofton se në vend ka shkuar në 33 numri i viktimave nga Covid-19. Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në mënyrë të...

Rritet sërish numri, 12 raste të reja në vend

0
12 raste të reja në vend janë konfirmuar me covid-19. Për më shumë se 3 javë nuk kemi humbje jete dhe 79% e të prekurve...

Rritet numri i të infektuarve në Krujë/ Konfirmohet një rast i...

0
Një rast i ri me koronavirus është konfirmuar në Krujë këtë të premte. Nga 22 teste të kryera, vetëm një prej ka rezultuar pozitiv ndërkohë...

Rritet numri i rasteve të reja me koronavirus në vend/ 18...

0
Shtohen rastet e te prekurve me koronavirus ne vend. Ka shkuar ne 898 numri i te prekurve me koronavirus, me 18 raste te reja,...

​Rritet numri i të infektuarve në Shqipëri

0
18 raste pozitive janë konfirmuar në 24 orët e fundit, 11 prej të cilave vetëm në Tiranë, 4 në Krujë, 2 në Berat dhe...

Energjia dhe infrastruktura, fokusi i investimeve amerikane në Shqipëri, Kim: Interesi...

0
Duke e cilësuar bashkëpunimin ekonomik si një nga tre prioritetet e mandatit të saj në krye të diplomacisë amerikane në Shqipëri, ambasadorja Yuri Kim...

Rritet optimizmi në Itali

0
Ministri i Sportit në Itali, Vincenzo Spadafora është shprehur optimist për rifillimin e kampionatit italian. "Shpresoj që Seria A të mund të kthehet, do të ishte e pabesueshme nëse nuk...

Bie shitja e iPhoneve, rritet në masë të madhe biznesi i...

0
Klientët nuk janë duke nxituar që të blejnë iPhonë apo iPad, njëjtë sikur para pandemisë, duke bërë që të bie shitja e këtyre produkteve,...

Ditëve të ardhshme do të rritet numri i testimeve për koronavirus...

0
Autoritetet shëndetësore në Kosovë janë kritikuar disa herë për numër të vogël të testimeve për personat e dyshuar me koronavirusin e ri. Por, ata që...

Rritet numri i viktimave nga zjarret në Australi

0
Autoritetet në Australi thanë se personi i katërt ka vdekur si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë bregdetin lindor të këtij vendi, tash e...