14.5 C
Tirana
E hënë, 3 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Prodhimi

Etiketim: prodhimi

Prodhimi vjetor i vajit të ullirit në Shqipëri, 20 mijë tonë

0
Krahas zgjerimit të sipërfaqeve të mbjella me ullinj, në Shqipëri është rritur ndjeshëm edhe prodhimi i vajit të ullirit.Ullishtaria është kthyer në një sektor...

Energjia dhe dështimi me diversifikimin/ Shqipëria në pikën zero, prodhimi bazohet...

0
Kriza energjetike globale tregoi, edhe një herë, qartësisht dështimin e Shqipërisë në diversifikimin e sektorit. Fakt është që vendi po shpenzon qindra miliona euro...

Ndalet prodhimi i iPhone-ve në dy fabrika në Kinë

0
Pegatron është bërë kompania e fundit teknologjike, e cila ka ndalur operacionet për prodhim të telefonave të kompanisë amerikane Apple, iPhone, për shkak të...

Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, arrestohen 2 tiransit dhe vihen nën...

0
Policia e Tiranës ka finalizuar sot operacionin policor të koduar "Wednesday", ku u arrestuan 2 shtetas dhe u shpallën në kërkim 2 të tjerë,...

Nissan mund ta largojë në tërësi nga prodhimi një lloj të...

0
Blerësve të rinj, Nissan më nuk pritet t’ju ofrojë të blejnë makina furgonë. Interesimi për furgonë nga Nissan, është gjithnjë në rënie, andaj edhe nuk...

72 vjet nga prodhimi i Porsche Numër 1

0
Pesëdhjetë kopjet e para të modelit të prodhimit Porsche 356, u prodhuan në qytetin Gmünd, ku edhe sot ekziston një muze i madh privat...

Prodhimi i iPhone 12 do të fillojë në korrik para modeleve...

0
Prodhimi i vëllimit të modeleve të ardhshme të Apple “iPhone 12” me 6.1 inç do të fillojë në muajt korrik-gusht përpara pjesës tjetër të...

Korçë: Bie prodhimi i mjaltit, kosheret e bletëve dëmtohen nga ato...

0
Bletërritësit në Dardhas të Pogradecit kundërshtojnë përdorimin e kullotave të zonës ku jetojnë nga bletarë të ardhur nga zona të tjera. Ata thonë se...

Nis prodhimi i maskave që ndriçojnë nëse përdoruesi i tyre ka...

0
Maska që japin një ndriçim floureshent nëse personi që është duke i përdorur ka koronavirus po zhvillohen dhe pritet që të ndihmojnë në ngadalësimin...

Apple me plane për tu larguar nga Kina, prodhimi i iPhone...

0
Apple thuhet se ka qenë në bisedime me shtetin indian dhe se këto bisedime kanë për qëllim zhvendosjen deri në një të pestën e...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS