fbpx
15 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Mendor

Etiketim: mendor

Ç’është joga e bazuar në lëvizje dhe si e përmirëson ajo...

0
Në vazhdën e njerëzve që merren me probleme të shëndetit mendor gjatë pandemisë, një studim i ri ka zbuluar se joga me bazë lëvizje...

Vitamina D ndikon në shëndetin mendor

0
Njerëzit me nivele të ulëta të vitaminës D kanë mundësi më të mëdha që të përjetojnë depresion apo psikozë. Në revistën “Schizophrenia Research”,  hulumtuesit, nga...

Pasojat që na lë në shëndetin mendor, mënyra si u mbyllëm...

0
Shkencëtarët thonë se ndikimet në shëndetin mendor për shkak të COVID-19, mund të zgjasin edhe pasi të ketë mbaruar pandemia. Një hulumtim i ri tregon...

Pasojat që na lë në shëndetin mendor, mënyra si u mbyllëm...

0
Shkencëtarët thonë se ndikimet në shëndetin mendor për shkak të COVID-19, mund të zgjasin edhe pasi të ketë mbaruar pandemia. Një hulumtim i ri tregon...

Pesë mënyra për të pasur një shëndet të mirë mendor

0
Shëndeti mendor është shumë më tepër se një diagnozë, është mirëqenia juaj e përgjithshme dhe aftësia për të menaxhuar me ndjenjat dhe vështirësitë e...

Koronavirusi po shkakton probleme në shëndetin mendor

0
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar se koronavirusi “mund të mos zhduket kurrë”. Duke folur në një konferencë për media të mërkurën, drejtori për Emergjenca...

Kur jetoni afër detit, shëndeti juaj mendor përmirësohet

0
Kjo mund të jetë e qartë për disa, por supozohet se jemi bërë të jetojmë në natyrë në këtë planet. Kur bashkëjetojmë me natyrën...

Bebe Rexha bën thirrje për kujdes për shëndetin mendor, ajo e...

0
Problemet me problemin mental i ka shprehur disa herë. Bebe Rexha e di që këto ditë më shumë rëndohet ky problem, për shkak të qëndrimit...

Si ndikon karantina pozitivisht në shëndetin tonë mendor?

0
COVID-19 po bën kërdinë në të gjithë botën, duke i kushtuar njerëzimit qindra mijëra jetë, duke karantinuar popullsi të tëra, e jo vetëm. Ndërsa...

Si ndikon karantina pozitivisht në shëndetin tonë mendor

0
COVID-19 po bën kërdinë në të gjithë botën, duke i kushtuar njerëzimit qindra mijëra jetë, duke karantinuar popullsi të tëra, e jo vetëm. Ndërsa...