9.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022
Ballina Etiketimet ISHP

Etiketim: ISHP

ISHP: Konfirmohet prezenca e varianteve të reja në vend BA1 i...

0
Instituti Shëndetit Publik informon qytetarët se në vendin tonë është konfirmuar prezencë në qarkullim e varianteve BA1 i Omikron dhe të BA2.Nga laboratori i...

ISHP raporton rritje të përdorimit të drogës nga adoleshentët në Shqipëri

0
Adoleshentët po përdorin jo vetëm kanabis sativa, por ata kanë prirje që të konsumojnë edhe droga e tjera të forta si kokainë dhe ekstazi,...

Situata nga Covid në vendin tonë/ Eksperti i ISHP jep lajmin...

0
Situata nga Covid në vendin tonë duket se po shkon drejt normalizimit. Prej disa kohësh, numri i infektimeve dhe humbjeve të jetës është në...

Testimi për Covid/ ISHP dorëzohet pas mungesës së kapaciteteve, i hap...

0
Rreth një muaj më parë (14 qershor) u shënua numri më i madh i të prekurve me Covid-19, plot 57 të prekur, shifër kjo...

Akuzat e PD për mungesë tamponesh, reagon ISHP: Kemi rreth 90...

0
Në përgjigje të akuzave të përfaqësuesve të Partisë Demokratike, Instituti i Shëndetit Publik ka reaguar duke u kundërpërgjigjur ndërsa ka hedhur poshtë çdo pretendim...

Nga kolla te…, ISHP tregon simptomat e koronavirusit: Shfaqen 2-14 ditë...

0
Instituti i Shëndetit Publik tregon disa nga shenjat e koronavirusit, ndërsa iu bën thirrje qytetarëve të bëjnë kujdes, si dhe të kërkojnë menjëherë ndihmë...

Si të parandaloni Covid gjatë udhëtimit, ISHP: Ja rregullat që duhet...

0
Teksa koronavirusi po përhapet frikshëm në vendin tonë, ku prej javësh është rritur ndjeshëm numri i të infektuarve dhe viktimave, institucionet iu bëjnë thirrje...

Eksperti i ISHP jep alarmin: Dhjetëra mjekë e infermierë të infektuar...

0
Eksperti i Shëndetit Pubik, Erion Dasho, bën kritika të forta për mënyrën si është menaxhuar situata e koronavirusit në QSUT, ku ka pas shumë...

ISHP: Ushqimi i pasigurt shkakton mbi 200 sëmundje, ja 5 kushtet...

0
Instituti i Shëndetit Publik jep një mesazh të rëndësishëm për qytetarët, në këtë periudhë të vështirë të përhapjes së koronavirusit. ISHP shkruan në ‘Facebook’...

Eksperti i ISHP: Rekomandim urgjent, këta persona duhet të evitojnë me...

0
Eksperti i Shëndetit Pubik, Erion Dasho, bën një rekomandi urgjent me nisjen e transportit pubik pas katër muajsh të mbyllur, për shkak të koronavirusit, ...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS