6.5 C
Tirana
E diel, 27 Nëntor, 2022
Ballina Etiketimet Internetit

Etiketim: Internetit

Kabllot nënujore të internetit mund të ndihmojnë në zbulimin e tërmeteve,...

0
Kabllot e internetit që përshkojnë fundin e detit mund të përdoren për të zbuluar tërmete dhe cunami ose për të monitoruar se si ndryshimi...

Rreth 150,000 ukrainas përdorin rrjetin satelitor të Internetit, Starlink – çdo...

0
Rreth 150,000 ukrainas përdorin rrjetin satelitor të Internetit Starlink çdo ditë, sipas të dhënave nga Ukraina.Numri i përdoruesve aktivë ditorë bazohet në "të dhëna...
Selena Gomez zbulon se ka qëndruar larg internetit për katër vite: Jeta ime ka ndryshuar plotësis…

Selena Gomez zbulon se ka qëndruar larg internetit për katër vite:...

0
Selena Gomez ka folur për shëndetin e saj mendor në një përpjekje për të ndihmuar edhe të tjerët.Aktroja dhe këngëtarja e njohur trajtoi vështirësitë...

Faqja e internetit e Kremlinit nuk funksionon për disa orë

0
Gjashtë faqet e internetit të qeverisë ruse janë aktualisht jashtë funksionit, sipas Kyiv Independent.Kjo listë thuhet se përfshin faqet zyrtare të Kremlinit dhe agjencisë...

Kosova “kampione” e internetit në Ballkan, 97% e popullsisë ka qasje

0
Në Ballkan, Kosova ka shkallën më të lartë dhe Shqipëria më të ulët të përdoruesve të internetit, sipas një raporti të titulluar "DIGITAL 2022",...

Faqja e internetit që gjurmon përhapjen e COVID-19 në botë

0
17 vjeçari Avi Schiffmann ka ndërtuar një nga faqet më popullore në internet për gjurmimin e koronavirusit. Faqja e tij në internet ka rreth...

BE kërkon më shumë llogari nga gjigantët e internetit për lajmet...

0
Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian u bënë thirrje platformave sociale, si Facebook, Twitter e Google, që “t’i rrisin përpjekjet” për të trajtuar dezinformatat...

Pasojat që sjell tek të moshuarit përdorimi çdo ditë i internetit

0
Një studim i ri arriti në përfundimin se të moshuarit, të cilët janë përdorues të përditshëm të internetit, kanë më shumë shanse që të...

Regjistrohet shpejtësia më e madhe e Internetit, 1000 filma HD shkarkohen...

0
Studiuesit në Australi pretendojnë se kanë regjistruar shpejtësinë më të madhe të të dhënave në internet. Një ekip nga universitetet ‘Monash’, ‘Swinburne’ dhe ‘RMIT’ regjistroi...

Shpejtësia më e lartë e internetit në botë sheh shpejtësinë e...

0
Një normë prej 44 terabitësh për sekondë është mjaft e shpejtë për të shkarkuar 1 mijë filma HD në një sekondë të vetme. Studiuesit në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS