24.5 C
Tirana
E hënë, 8 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Brazili

Etiketim: Brazili

86 kg kokainë nga Brazili drejt Europës, sekuestrohet anija, në pranga...

0
Një gjykatë në Brazil kanë dënuar me 14 vite burg për trafik ndërkombëtar të kokainës një shqiptar dhe një Brazilian.Sipas mediave të huaja, shqiptari...

COVID-19/ Brazili, Meksika dhe India shënojnë qindra viktima brenda 24 orëve

0
Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19) në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 692 vdekje, në Meksikë 473 ndërsa në Indi...

COVID-19, Brazili, Meksika dhe India shënojnë qindra të vdekur brenda 24...

0
Për shkak të koronavirusit të ri në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 552 vdekje, në Meksikë 267 ndërsa në Indi 380. ...

​Brazili vendi i parë në botë ku paguan me Whatsapp

0
Aplikacioni Whatsapp ka nisur pagesat digjitale në Brazil duke e bërë vendin latino-amerikan të parin në botë që ofron një mundësi të tillë. “Ne po...

Vendi i dytë në botë më i prekur nga koronavirus, Brazili...

0
Në Brazil, vendi i dytë në botë më i prekur nga COVID-19, me 892 vdekje të reja në 24 orët e fundit është rritur...

Brazili tërhiqet nga organizimi i Kampionatit Botëror 2023

0
Konfederata Braziliane e Futbollit ka vendosur të tërheq kandidaturën e saj për të organizuar Kupën e Botës për femra në vitin 2023. Qeveria Federale, nga...

Brazili humb rreth 10,000 kilometra katrorë pyje shiu çdo vit

0
Rreth 9,760 kilometra katrorë nga pyjet e shiut në Brazil u shkatërruan nga gushti 2018 deri në korrik 2019, sipas agjencisë kombëtare braziliane INPE. Kjo...

Ndoten me naftë 2500 km vijë bregetare, Brazili akuzon Greqinë për...

0
Zyrtarët brazilianë dyshojnë se një cisterne e cila mbante flamurin Grek ishte burimi i një derdhjeje të madhe të naftës që ka ndotur rreth...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS