23.5 C
Tirana
E diel, 14 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Borrell

Etiketim: Borrell

​Borrell: Negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë Veriore duhet të fillojnë menjëherë

0
Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, bëri thirrje sot për fillimin urgjent të negociatave për anëtarësimin e...

Rama takon Joseph Borrell në Bruksel

0
Kryeministri i vendit Edi Rama, ka takuar pasditen e sotme Zëvëndës Presidentin e Komisionit Evropian Joseph Borrell në Bruksel.Me anë të një postimi në...

Xhaçka takohet me Borrell, ja për çfarë biseduan

0
Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka, priti sot Perfaqësuesin e Lartë të BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë dhe Zëvendëspresident...

Borrell në Tiranë: Ka ardhur koha e integrimit të Ballkanit Perëndimor...

0
Shefi për Politikë të Jashtme i BE-së, Josep Borrell, ka thënë në Shqipëri se nuk ka kohë më të nevojshme sesa tash për të...

Borrell sot në Tiranë/ Takim me Ramën dhe Xhaçkën

0
Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme Josep Borrell viziton sot Tiranën, ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama dhe Ministren...

Nga integrimi në BE te lufta në Ukrainë/ Josep Borrell viziton...

0
Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë/Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Josep Borrell, do të udhëtojë në Maqedoninë e...

Marrëveshja për Zgjedhoren/ Borrell dhe Varhelyi: Vlerësojmë gatishmërinë politike për konsensus

0
Pas marrëveshjes së palëve politike për administrimin Zgjedhor, reagime të shumta kanë ardhur edhe nga ndërkombëtarët. Zv. Presidenti i KE, Josep Borrell ka...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS