32.5 C
Tirana
E premte, 12 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Bill

Etiketim: Bill

Bill Gates me qëndrim skeptik ndaj NFT-ve

0
Miliarderi i teknologjisë Bill Gates i ka hedhur poshtë NFT-të duke i cilësuar "si 100 për qind të bazuara në teorinë e budallait më...

Elon Musk tallet me Bill Gates në një postim në Twitter...

0
Elon Musk ka goditur Bill Gates në një kritikë të çuditshme në Twitter, duke e krahasuar atë me emoji-n e burrit shtatzënë.Themeluesi i Tesla-s...

Parashikimet nga Bill Gates, 27 vjet më parë – nga Google...

0
Viti 1995 mund të mos duket shumë kohë më parë, por në botën e teknologjisë, duket si një shekull.Para shfaqjes së internetit dhe kompjuterëve...

Bill Gates konsideron se telefonat e mençur duhet zëvendësuar me tatuazhet...

0
Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, konsideron se me teknologjinë e re do të zëvendësohen telefonat e mençur - e fjala është për tatuazhet elektronike.Tatuazhet...

COVID-19/ Mikroçip në gishtërinj?! Bill Gates hedh poshtë gjithçka: Nuk është...

0
Shumë shtete janë në përpjekje për gjetjen e vaksinës kundër pandemisë së COVID-19. Bosi i Microsoft-it, Bill Gates, është një nga ato persona që...

Bill Gates: Nuk e kuptoj pse njerëzit nuk mbajnë maska

0
Një nga personat më të pasur në botë, Bil Gates, ka thënë se nuk e kupton pse njerëzit refuzojnë të mbajnë maskat të cilat...

Bill Gates, pesimist për krijimin e vaksinës: Mund të mos jetë...

0
Themeluesi i Microsoft-it, Bill Gates paralajmëroi se vaksina kundër koronavirusit mund të mos jetë shumë efikase si barrierë për përhapjen e infektimit. Në një...

11 rregulla nga Bill Gates, që nuk i mësoni në shkollë

0
1. Jeta nuk është e drejtë, mësohuni me të. Mjaft pritët që jeta “t’ju sjellë” gjërat që ju mendoni se “i meritoni”. 2. Botës nuk i...

U fol se ka në plan të fus mikroçipe në njerëz,...

0
Miliarderi amerikan dhe themeluesi i Microsoft-it, Bill Gates, i hodhi poshtë teoritë e konspiracionit që janë përhapur në mediat sociale, se ai qëndron prapa...

Bill Gates flet për teorinë konspirative që thotë se ai do...

0
Bill Gates nuk ka dashur të komentojë për teoritë konspirative, sipas të cilave ai dëshiron të përdorë pandeminë e koronavirusit për të gjurmuar njerëzit...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS