14.5 C
Tirana
E martë, 24 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Baz

Etiketim: baz

Shqipëri, rriten ndjeshëm çmimet e produkteve bazë ushqimore

0
Rritja e çmimeve po ndihet së tepërmi kohet e fundit dhe ata që vuajnë pasojat dhe "goditen" më shumë duket se janë qytetarët e...

Kosova ndalon eksportin e ushqimeve bazë, eksperti: Shqipëria nuk ndikohet

0
Eksperti i bujqësisë, Shkëlzen Marku thotë se Shqipëria nuk ndikohet nga vendimi i marrë ditën e djeshme nga Kosova, e cila ndaloi eksportin e...

Ristani: Vendimi i Gjykatës, në bazë të provave

0
Ish-deputeti demokrat Arben Ristani tha se vendimi për njohjen e Kuvendit të "11 Dhjetorit" erdhi pasi u njoh me të gjitha faktet e dokumentuara.Sipas Ristanit,...

Bordi i Transparencës miraton çmimet e ushqimeve bazë

0
Bordi i Transparencës dhe Monitorimit të Çmimeve të Tregtimit me shumicë/pakicë të produkteve ushqimore bazë dhe produkteve të tjera të lidhura me to, i...

RrGK lanson raportin “Diskriminimi me Bazë Gjinore dhe Punësimi ne Kosovë”

0
Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) nesër, më 7 prill, nga ora 10:00-12:30, në Hotel Sirius në Prishtinë, do të lansojë botimin e dytë...

Inflacioni i lartë, Banka e Shqipërisë rrit pas 11 vitesh normën...

0
Në Shqipëri, Banka Qendrore vendosi të rrisë me 0.5 pikë përqindje normën bazë të interesit, duke e çuar atë në nivelin e 1 përqindëshit,...

Shqipëria pritet të bëhet me bazën e parë ajrore të NATO-s...

0
Një bazë e vjetër ajrore e Shqipërisë po rinovohet, për t'u bërë qendër e re taktike e operacioneve të Organizatës së Traktatit të Atlantikut...

Shndërrimi i bazës ajrore të Kuçovës në bazë të NATO-s, flet...

0
Një bazë e vjetër ajrore në Shqipëri do të shndërrohet në një bazë taktike operacionale të NATO-s. Në muajin janar filloi puna në bazën...

Rama: Do të krijojmë bord për çmimet e produkteve ushqimore bazë!...

0
Pas bordit të transparencës për çmimin e naftës, qeveria ka vendosur të krijojë bord për të vendosur çmimet e produkteve bazë. Këtë e bëri...

Raporti i DASH: Shqipëria bazë lokale për trafikantët ndërkombëtarë të drogave

0
Shqipëria është një vend burim i kanabisit dhe një bazë lokale për grupet e krimit të organizuar që lëvizin drogat e paligjshme nga vendet...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS