17.5 C
Tirana
E martë, 17 Maj, 2022
Gjigandi
Ballina Etiketimet Bashkia

Etiketim: Bashkia

571 vite nga martesa e Skënderbeut me Donikën/ Bashkia e Lushnjës...

0
571 vite me parë në Manastirin e Ardenicës është organizuar martesa e heroit tonë kombëtar, Skënderbeut me Donikën.Për të përkujtuar këtë ditë në të...

Stuhitë “pushtojnë” Vlorën, bashkia paralajmëron qytetarët

0
VLORË - Moti i keq ka përshirë të gjithë vendin tonë. Situata më e përkeqësuar duket në qytetin e Vlorës, i cili është "pushtuar" nga...

Rama befasohet teksa del nga Bashkia e Berlinit, gjermani i kërkon...

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është befasuar sot nga një qytetar gjerman teksa po dilte nga godina e Bashkisë së Berlinit pas takimin e...

Qytetari denoncon: Krim mjedisor në Shirokë/ Bashkia: Po bëjmë kullë vrojtimi

0
Një qytetar denoncon ndërhyrjen që po bëhet në breg të liqenit në Shirokë.Në videon që ka mbërritur në "Ti Raporton", duken punëtorët buzë bregut."Në...

Kriza energjitike, kjo është bashkia e parë në vend që vendos...

0
Bashkia e Fierit, është e para bashki në vend që ka marrë masa sa i përket krizës së energjisë elektrike.Nëpërmjet një postimi, bashkia shkruan...

Ndihmë familjeve në nevojë/ Bashkia e Durrësit hap njësitë e këshillimit...

0
Në Sukth do të ketë një zyrë të re këshillimi dhe shërbimesh për familjet në nevojë, kështu ka deklaruar kryetarja e Bashkisë së Durrësit...

Banorët e Maliqit bllokojnë rrugën për ujin e pijshëm, Bashkia u...

0
Mungesa e ujit, një problematikë e vjetër por që mbetet pa zgjidhje ngriti në protestë banorët e fshatit Gollobërdë në Maliq. Të indinjuar, banorët e...

Zbulohet një urë e vjetër në fshatin Çermë të Sipërme Bashkia...

0
Para disa ditëve në fshatin Çermë të Sipërme, buzë lumit Shkumbim u bë një zbulim arkeologjik i rëndësishëm. Një banorë ka sinjalizuar drejtorin e...

Rehabilitimi i rrugës së “Durrësit”, Bashkia e Tiranës njofton si do...

0
TIRANË Bashkia e Tiranës njofton për devijim të qarkullimit të automjeteve si pasojë e nisjes së punimve për rehabilitimin e Rrugës së “Durrësit”. Për...

Bashkia e Tiranës risjell nesër Bio Fest-Farkë, ushqime tradicionale dhe plot...

0
E kthyer tashmë në një traditë, Bashkia e Tiranës do të risjellë Bio Fest. Shumë ekonomi të vogla nga fshatrat e Tiranës, që i...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS