17.5 C
Tirana
E martë, 17 Maj, 2022
Gjigandi
Ballina Etiketimet Banka e Shqipërisë

Etiketim: Banka e Shqipërisë

Fitimi neto i sektorit bankar në Shqipëri arriti në 3.28 miliardë...

0
Sektori bankar në Shqipëri e ka mbyllur tremujorin e parë të këtij viti me fitim, por në rënie të ndjeshme krahasuar me vitin e...

Inflacioni pritet të kthehet në objektivin e Bankës së Shqipërisë në...

0
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko u shpreh sot se inflacioni pritet të kthehet në objektivin e bankës prej 3 për qind në...

Vazhdon rënien besimi në ekonominë shqiptare në prill, ndërkohë besimi i...

0
Treguesi i besimit ekonomik në Shqipëri ra me 1 pikë përqindje në 102.2 në muajin prill, duke vazhduar trendin rënës që nga nga fillimi...

Banka e Shqipërisë: Ekseset e shqiptarëve, çereku i familjeve në borxh...

0
Gati 1/3 e familjeve shqiptare kanë të paktën një borxh për të shlyer. Këto janë gjetjet e vrojtimit të Bankës së Shqipërisë, sipas të...

BERZH jep 100 milionë euro për rritjen e qasjes në financim...

0
Banka e Shqipërisë ka hapur dyert për ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes midis Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh) dhe bankës ProCredit, për...

Bankat në Shqipëri po fitojnë më pak këtë fillim viti

0
Fitimi i sektorit bankar në Shqipëri në këtë fillim viti po shfaq një tendencë në rënie.Të dhënat e Bankës së Shqipërisë tregojnë se për...

Besimi në ekonomi në rënie për të tretin muaj radhazi në...

0
Treguesi i ndjesisë ekonomike në Shqipëri regjistroi rënie për të tretin muaj radhazi në mars, sipas vrojtimit të besimit të biznesit dhe konsumatorit të...

Kriza e çmimeve, Sejko: Ekonomia shqiptare do të përballet me kosto...

0
Shqipëria dhe rajoni po përballen me një realitet të ri çmimesh dhe pasigurie në tregjet botërore, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, tha...

Dërgesat e emigrantëve në Shqipëri arrin nivel rekord, 761 milionë euro...

0
Pasojat e krizës së krijuar nga pandemia Covid-19 në vitin 2020 dhe hapja e ekonomisë një vit më vonë duke se ka nxitur emigrantët të...

Inflacioni i lartë, Banka e Shqipërisë rrit pas 11 vitesh normën...

0
Në Shqipëri, Banka Qendrore vendosi të rrisë me 0.5 pikë përqindje normën bazë të interesit, duke e çuar atë në nivelin e 1 përqindëshit,...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS