26.5 C
Tirana
E hënë, 16 Maj, 2022
Gjigandi
Ballina Etiketimet Autizmit

Etiketim: autizmit

VOA: Shënohet në Kosovë dita botërore e autizmit

0
Me moton "Ec me mua, çdo hap numrohet", në sheshet kryesore të Prishtinës u zhvillua të shtunën një parakalim për nder të ditës botërore...

Dita Botërore e Autizmit, Manastirliu: Së shpejti hapet Qendra Terapeutike në...

0
Tiranë- Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka marrë pjesë në ekspozitën me punimet e fëmijëve me çrregullime të spektrit autik, një...

Shenjat e para të autizmit shfaqen që në 6 muajt e...

0
Autizmi po përhapet masivisht. Të dhënat e fundit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë flasin për 1 rast në 88 fëmijë. Meshkujt janë më të...

Si mund të ndikojë kanabisi në trajtimin e autizmit? Rezultatet janë...

0
Kanabidioli (CBD) është një përbërës i kanabisit dhe mund të jetë opsion trajtimi për personat që vuajnë nga autizmi. Sipas hulumtimit të kryer në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS