18.5 C
Tirana
E diel, 29 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Astronautët

Etiketim: astronautët

NASA ofron 20 mijë dollarë për idenë më të mirë të...

0
NASA të enjten nisi një fushatë duke ofruar 20,000 dollarë për personin që vjen me dizajnin më të mirë për tualete hapësinore përpara fluturimit...

SpaceX: Astronautët e NASA-s arrijnë në stacionin internacional të hapësirës

0
Astronautët e NASA-s dhe SpaceX kanë mbërritur në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor si pjesë e një misioni historik. Astronautët Doug Hurley dhe Bob Behnken arritën pas...

Astronautët e NASA-s janë gati për nisje, raketa gjithashtu – por...

0
Dy astronautët kanë thënë se janë të gatshëm për nisje. Dhe të gjitha kontrollet teknike tanimë janë bërë. Pyetja që shtrohet është: A do të...

SpaceX: Astronautët e NASA-s pritet të tentojnë sërish nisjen në hapësirë

0
Kompania SpaceX do të bëjë tentimin e dytë të shtunën që të nisë raketën me astronautët Doug Hurley dhe Bob Behnken drejt Stacionit Ndërkombëtar...

Nasa bënë planet për anije kozmike që t’i marrë astronautët përsëri...

0
Nasa po i drejtohet sektorit privat me shpresë se mund të ndërtojë tokat e para hënore për astronautët në gjysmë shekulli. Janë bërë tre modele...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS