16.5 C
Tirana
E martë, 30 Maj, 2023
Ballina Etiketimet Ambasadoreve

Etiketim: Ambasadoreve

Ekskluzive/ Presidenti ambasadorëve: Parlamenti të tërhiqet nga ndryshimi i Kushtetutës

0
Presidenti Ilir Meta, në takimin me ambasadorët e vendeve të BE u paraqiti një dokument në Anglisht që disponohet nga gazetari  Top Channel, Muhamed...

Ekskluzive/ Presidenti i ankohet ambasadorëve për ligjin e gjyqtarëve dhe prokurorëve

0
Mësohen detaje se çfarë presidenti Ilir Meta bisedoi me ndërkombëtarët. Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu, duke iu referuar një burimi nga presidenca raporton...

Pas Ambasadorëve, Meta thërret Bashën në Presidencë: I kërkova të vazhdojë...

0
TIRANE- Presidenti, Ilir Meta, pas takimit me ambasadorët e BE në vendin tonë, ka zhvilluar një edhe me kreun e PD-së Lulzim Basha. Meta...

Tiranë, Reforma zgjedhore, bisedime në prani të ambasadorëve

0
Në Shqipëri bisedimet mes palëve politike për reformën zgjedhore u zhvilluan sot me praninë e ambasadores amerikane Yuri Kim, atij të Bashkimit europian Luigi...

Zgjedhorja/ Përfundon takimi i ambasadorëve me përfaqësuesit politik, ende nuk ka...

0
Është mbyllur takimi i ambasadorëve me 4 negociatorët e Këshillit Politik. Burime për Top Channel bëjnë me dije se edhe pas tentativave të shumta të...

Zgjedhorja/ Përfundon takimi i ambasadorëve me përfaqësuesit politik, ende nuk ka...

0
Është mbyllur takimi i ambasadorëve me 4 negociatorët e Këshillit Politik. Burime për Top Channel bëjnë me dije se edhe pas tentativave të shumta...

Meta sqaron platformën që ‘acaroi’ SHBA-të: Ia propozova Ramës dhe ambasadorëve...

0
Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë pvr mediat duke sqaruar qëndrimet e tij për temat e aktualitetit politik. Ai u shpreh se mosfunksionimi...

Deshton takimi i ambasadoreve , Franca perseri kunder hapjes se negociatave

0
Takimi i ambasadorëve të përhershëm të BE-së nuk ka prodhuar një rezultat konkret në lidhje me hapjen e negociatave të anëtarësimit. Edhe...

Keshilli i Ambasadoreve shqiptare thirrje për çeljen e negociatave te anetaresimit...

0
Këshilli i Ambasadorëve shqiptarë iu bashkohet thirrjeve drejtuar vendeve anëtare që njëzëri të miratojnë çeljen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë...

Gjesti i turpshem i Borschardt/ Reagon Keshilli i Ambasadoreve

0
Pas gjestit të turpshëm të ambasadorit të OSBE Berndt Borschardt karshi protestuesve të “Unazës së Re”, vjen edhe reagimi i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë. ...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS