14.5 C
Tirana
E diel, 28 Maj, 2023
Ballina Etiketimet Ambasador

Etiketim: ambasador

Biden zgjedh ambasadorin e ri të SHBA në Shqipëri; kush do...

0
Presidenti amerikan Joe Biden njoftoi të hënën se do të emërojë diplomatin David J. Kostelancik, për postin e Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara në...

Intervista/ Ish-ambasadori Arben Çejku: Ndikimi rus në Ballkan ka synuar ekonominë,...

0
Sa i pranishëm është ndikimi rus në Ballkan dhe ku ka synuar Rusia të ndërhyjë? Sa e ndërgjegjshme është BE se ky ndikim ka...

Këshilltari i Metës-Veliajt: S’ke informacione për dekretimin e ambasadorëve, ja e...

0
Këshilltari i Presidentit për çështjet e Rajonit dhe Diasporës, Flamur Gashi, komentoi në edicionin e pasdites me Armela Ferkon në Syri Tv 'sulmet' ndaj...

Emërimi i ambasadorëve/ Meta nxjerr letrën: Nuk kam refuzuar propozimin e...

0
Presidenti Ilir Meta ka publikuar një letër  drejtuar disa prej zyrtarëve më të lartë të shtetit.Meta permes kesaj letre shprehet se sa i takon...

Veliaj e akuzoi se ka bllokuar firmosjen e ambasadorëve/ Meta: Zogu...

0
Presidenti i vendit Ilir Meta ka të dalë në një konferencë me mediat, ku ka reaguar ndaj akuzave që kryebashkiaku i Tiranës Veliaj hodhi...

Shtëpia e Evropës dhe Ambasadorët e Rinj Evropian shënojnë ditën e...

0
Shtëpia e Evropës në Kosovë së bashku me Ambasadorët e Rinj Evropian, një rrjet i nisur në gusht 2020 nga një program komunikimi Rajonal...

“Shqiptarët nuk pyesin çfarë thonë ambasadorët”/ Spaho sulmon Bashën: I neveritshëm

0
Edmond Spaho nga Komisioni i Rithemelimit u shpreh se zgjedhjet e 6 marsit treguan që qytetarët shqiptarë nuk ndikohen nga deklaratat e ambasadorëve."Këto zgjedhje...

Ambasadorët e QUINT-it takojnë ushtarët ukrainas të KFOR-it në Kosovë

0
Ambasadori i Shteteve të Bashkura të Amerikës, Jeff Hovenier ka njoftuar që së bashku me ambasadorët e vendeve të QUINT-it kanë takuar ushtarët ukrainas,...

Alban Skenderaj shpallet ambasador i gjuhes italiane ne Shqiperi – Lajmi...

0
Një nga këngëtarët më të dashur për publikun, Alban Skënderaj është emëruar ambasador i gjuhës italiane në Shqipëri.   ...

Alban Skënderaj emërohet Ambasador

0
Këngëtari shumë i dashur për publikun e që prej vitesh na ka sjellë vetëm hite, Alban Skënderaj po shënon sukses pas suksesi. Së fundmi...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS