Superbike, Ducati shpërthen në flakë

[ad_1]

Motori Ducati i Xavi Fores ka shpërthyer në flakë gjatë garës së Superbike në Aragon të Spanjës.

Një garë e komplikuar për spanjollin, që fillimisht ka rrëshqitur e pasi është rinisur ka para mottorin e tij të përfshihet nga zjarri.

Flakët kanë dalë nga pjesa motorike dhe piloti është detyruar që frenojë e të largohet me shpejtësi.

Fatmirësisht Fores ka pësuar vetëm disa djegie të lehta në pjesën e qafës, por do të jetë i gatshëm për të marrë pjesë në garën e radhës

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *